გადახდა ხდება წელიწადში ორჯერ, თითოეული სემესტრის დაწყებამდე.
უცხოელი (საქართველოს მოქალაქეობის არმქონე) სტუდენტ᳥ბისთვის სწავლის საფასური იხილეთ ბმულზე.
ჸფინანსება
• იმ შემთხვევაში თუ სტუდენტს ეკუთვნის რამოდენიმე ფასდაკლება, აკლდება მხოლოდ ერთი ფასდაკლება რომელიც გამოდის თანხით ყველაზე მაღალი;
• პროცენტული ფასდაკლებები მოქმედებს მხოლოდ ძირითად დარიცხულ თანხებზე და არა დამატებით აღებულ საგნებზე;
• იმ შემთხვევაში თუ ერთ-ერთ ერთი ოჯახის წევრს აქვს ძირითადი დარიცხული საგნის გადასახადი, ხოლო მეორეს დამატებით აღებული საგნის გადასახადი, 20%-იანი ფასდაკლება ეკუთვნის მხოლოდ ძირითადი საგნის გადასახადის მქონე სტუდენტს;
• იმ შემთვევაში თუ ერთი ოჯახის წევრებიდან ერთ-ერთს აქვს 20%-ზე მეტი ფასდაკლება, მეორე სარგებლობს 20%-იანი ფასდაკლებით.*
ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის სამაგისტრო პროგრამებზე სწავლის მსურველებმა იხილეთ მიღების კრიტერიუმები, რომლებიც განსხვავდება ქვემოთ მითითებული პროგრამების მიხედვით:
მაგისტრატურაში სწავლის უფლება აქვს ბაკალავრს ან მასთან გათანაბრებულ აკადემიური ხარისხის მქონე პირს, რომელიც უნივერსიტეტში სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის უფლებას მოიპოვებს საერთო სამაგისტრო გამოცდების შედეგების საფუძველზე, ჩააბარებს შიდა საუნივერსიტეტო ტესტირებას უცხო ენაში (ინგლისური) და გასაუბრებას სპეციალობაში. ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს  უცხო ენის (ინგლისური) B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი ტესტი.
პირი, რომელსაც აქვს შესაბამის დონეზე ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი ან პირველი საფეხურის აკადემიური საგანმანათლებლო პროგრამა გავლილი აქვს უცხო ენაზე (ინგლისური) ტესტირებისგან თავისუფლდება.
მაგისტრატურაში სწავლის უფლება აქვს ბაკალავრს ან მასთან გათანაბრებულ აკადემიური ხარისხის მქონე პირს, რომელიც უნივერსიტეტში სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის უფლებას მოიპოვებს საერთო სამაგისტრო გამოცდების შედეგების საფუძველზე.
პროგრამაზე სწავლის უფლება აქვთ ასევე უცხო ქვეყნების მოქალაქეებს, შესაბამისად საქართველოს კანონმდებლობისა, რომლებმაც მიიღეს ბაკალავრის დონის განათლება ან მისი ექვივალენტი უცხოეთში და წარმოადგინეს შესაბამისი დამადასტურებელი დოკუმენტაცია.
ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს უცხო ენის B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი ტესტი (ინგლისური, სადაც უნდა დააგროვოს არანაკლებ 70%) და გასაუბრება სპეციალობაში.
პროგრამაზე დაშვების წინაპირობას წარმოადგენს ბაკალავრიატის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის ქონა და არანაკლებ 5-წლიანი პროფესიული გამოცდილება მართვის/ადმინისტრირ᳥ბის სფეროში.
ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს უცხო ენის (ინგლისური) B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი შიდა საუნივერსიტეტო ტესტი და გასაუბრება (ან/და ტესტირება) სპეციალობაში.
პროგრამის კურსდამთავრებულს არ ეძლევა უფლება სწავლა გააგრძელოს სადოქტორო საფეხურზე.
ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს უცხო ენის B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი შიდა საუნივერსიტეტო ტესტი (ინგლისური, სადაც უნდა დააგროვოს არანაკლებ 70%) და გასაუბრება (ან/და ტესტირება) სპეციალობაში.
სამაგისტრო ნაშრომი ფასდება სასწავლო კურსის შეფასების სისტემით.
* კუმულატიური ქულის გამოთვლა შემდეგნაირად ხორციელდება:
ყოველ სასწავლო კურსში სტუდენტის მიერ მიღებული ქულის რაოდენობრივი მაჩვენებელი მრავლდება ამ სასწავლო კურსისათვის განკუთვნილი კრედიტის რაოდენობაზე და შემდეგ ამ რიცხვების საერთო ჯამი იყოფა სტუდენტის მიერ დაგროვილი კრედიტების რაოდენობაზე.*
2024 წლიდან ɫӰ- ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის პრǃრამაში სიახლ᳥ა!
ɫӰ-ს ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის სკოლას სამაგისტრო საფეხურზე დაემატა სამი ახალი პროგრამა, რაც აპლიკანტს აძლევს საშუალებას აირჩიოს თავისთვის ხელსაყრელი სწავლების ენა და ხანგრძლივობა.
ɫӰ გთავაზობთ ბიზნეს ადმინისტრირ᳥ბის ორწლიან და ერთწლიან პროგრამებს ქართულ და ინგლისურ ენებზე. კერძოდ:
• ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის ქართულენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (120 კრედიტი);
• ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის ინგლისურენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (120 კრედიტი);
• ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის (EMBA) ქართულენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (60 კრედიტი);
• ბიზნესის ადმინისტრირ᳥ბის (EMBA) ინგლისურენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (60 კრედიტი).
პროგრამები წარმოადგენენ ბიზნეს ადმინისტრირ᳥ბისა და მონაცემთა მეცნიერების შერწყმას. მიღებული ცოდნა იძლევა პრაქტიკული ამოცანების ფართო სპექტრის ეფექტურად გადაჭრის შესაძლებლობას.
პროგრამები სტრუქტურულად იყოფა ორ ნაწილად: აუცილებელ და არჩევით კურსებად.